Стати відображенням Ісуса (о. Любо Куртович, OFM)

  • 06 січня 2023, 16:04
Різдво позаду, але водночас воно супроводжує нас цілий рік. Різдво – це заклик. Заклик до навернення та відкриття серця Царю миру, до чого нас закликає Цариця миру.
Послання Богородиці – це ще й заклик до іспиту сумління та питання: де я сьогодні, через кілька днів після Різдва, порівняно з початком Адвенту? Чи я зрушив з вихідної точки чи залишився на рівні обіцянок і добрих намірів?
І цього Різдва Діва Марія приносить нам Ісуса й бажає Своєю любов’ю та благодаттю духовно народити Його в наших серцях. Це бажання Її Непорочного материнського Серця. Містик Ангелус Сілезіус говорив: «І якщо б Ісус тисячу разів народився у Вифлеємі, це все було б марним, якщо Він не народився у твоєму серці».
Євангеліє не говорить нам точну дату народження Ісуса, ми не знаємо, чи народився Він у сараї чи хліві. Ми знаємо лише період історії – час правління римського царя Августа, який проводив перепис населення. День народження Ісуса – не день, коли Він народився як Бог у серцях євангелістів. Народження Ісуса в їхніх серцях записано дуже точно – не лише з точністю до дня, а й до самого моменту, коли це сталося. Так само, як Ісус народився в серцях стількох людей до нас, Він може і хоче народитися сьогодні й у наших серцях.
Силою та міццю Духа Святого Ісус і сьогодні хоче народитись у нас. Апостоли лише після зіслання Духа Святого зрозуміли, ким є Ісус. Після зіслання Святого Духа їм більше не було страшно за своє життя, вони стали готові прийняти мученицьку смерть за Ісуса.
Різдво – заклик до навернення. Навернення – це зустріч із живим Богом. Це момент, коли в чиємусь серці народжується Ісус Христос як Бог. І сьогодні найважливіше запитати себе: коли Ісус народився в моєму серці та чи народився Він у ньому взагалі?
Ісус може народитись у нас і відродити нас. Наважмося, як пастухи, піти за Ісусом, уклонитися Йому. Прийдімо до Ісуса в смиренні та сердечному каятті. У Євангелії від Луки сказано: «Були ж у тій стороні пастухи, що перебували в чистім полі та вночі стояли на сторожі коло своїх отар. Аж ось ангел Господній їм з’явився і слава Господня їх осіяла» (Лк. 2, 8-9).
Пастухам було дано досвідчити Славу Божу. Можливо, і ми можемо досвідчити дещо з Божої Слави, якщо прийдемо до Нього. До цього нас закликає й Цариця миру в цьому посланні: «Я з вами та молюсь за вас, щоб ви відкрились прийняти Царя миру». Нехай материнський заклик Діви Марії спонукає нас відкритися Ісусові, Царю миру, Який єдиний може наповнити наше серце сенсом і миром.
Молитва
(Автор цієї молитви – кардинал Джон Генрі Ньюмен. Вона була однією з улюблених молитов св. Матері Терези)
Дорогий Ісусе! Допоможи мені розповсюджувати Твій аромат любові, куди б я не пішов. Наповни мою душу Твоїм Духом та життям. Наповни Собою все моє єство, щоб моє життя було відображенням Твого життя. Освіти мене Своїм світлом, щоб кожен, кого я зустрічаю на своєму шляху, міг відчути Твою присутність у моїй душі. Нехай їхній погляд не бачить мене, а лише Тебе, Ісусе! Перебувай зі мною, і тоді Я почну сяяти, як Ти, і бути світлом для інших. Це світло, Господи, буде повністю від Тебе; у ньому не буде нічого від мене. Через мене Ти світитимеш іншим. Дозволь мені прославляти Тебе Твоїм улюбленим способом – освітлюючи людей навколо себе. Дозволь мені проповідувати любов не словами, а прикладом мого життя, силою, надихаючим впливом моїх справ, показуючи всю глибину любові, яка палає в моєму серці до Тебе. Амінь.
Переглядів 429
Додати коментар

Послання Богородиці з Меджугор'я, 18 березня 2014 візіонерці Мір’яні Драгічевіч Солдо
Дорогі діти! Я як мати хочу бути вашою допомогою. Своєю материнською любов’ю бажаю допомогти відкрити ваше серце, і щоб у ньому на перше місце ви поставили Мого Сина. Хочу, щоб через вашу любов до Мого Сина і через вашу молитву вас освітило Боже світло і наповнило Боже милосердя. Хочу, щоб так була прогана тьма і смертна тінь, котра вас хоче оточити і спокусити . Хочу, щоб ви відчули радість благословення Божої обіцянки. Ви - людські діти, ви - Божі діти, ви - Мої діти. Тому, діти Мої, ідіть дорогами, якими вас Моя любов веде, вчить смирення, мудрості і знаходить шлях до Небесного Отця. Моліться разом зі Мною за тих, котрі Мене не приймають і не слідують за Мною, за тих, котрі через твердість свого серця не можуть відчути радість смирення, побожності, миру і любові – радість Мого Сина. Моліться, щоб вам виші пастирі своїми благословенними руками завжди давали радість Божого благословення. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 252
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (43)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)