Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ІІ неділю Адвенту, рік А (РКЦ)

Літургійні читання на ІІ неділю Адвенту, рік А (РКЦ)

  • 04 грудня 2022, 00:30

Римо-католицький календар

ІІ Неділя Адвенту, рік А

Перше читання
Іс 11, 1-10

Читання з Книги пророка Ісаї

Тими днями вийде паросток із пня Єссея, і вітка виросте з його коріння. Дух Господній спочине на Ньому, дух мудрости й розуму, дух ради і сили, дух знання і страху Господнього, і насолода Його – у страхові Господньому; він судитиме не як око бачить, і не як вухо чує присуд видаватиме. Він буде по справедливості судити вбогих, по правоті оголошувати присуд для бідних у країні. Гнобителя вдарить палицею своїх уст, духом своїх губ знищить нечестивого. Справедливість буде поясом у нього на крижах, і вірність підпереже його боки. Вовк замешкає з ягнятком, леопард біля козеняти лежатиме; телятко й левеня будуть пастися разом, і поганяти їх буде мала дитина. Корова й ведмедиця будуть пастися разом, маленькі їхні лежатимуть біля себе, а лев, як віл, солому буде їсти. Немовля гратиметься над норою гадюки, а малятко встромить руку в зміїну нору. На всій Моїй святій горі зла не чинитимуть, ні шкоди, бо земля так буде повна знання Господа, як води покривають море. І станеться того дня: корінь Єссея буде знаменом народам; язичники шукатимуть його, і житло його буде славне.

Cлово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 72 (71), 1-2, 7-8, 12-13, 17 (П.: пор. 7)

За днів Господніх буде мир повіки
або: За його днів процвітатиме справедливість і щедрота миру буде повіки

Боже, дай свій суд  цареві, — *
і синові царя свою справедливість,
щоб він судив у справедливості народ Твій *
і судом — Твоїх убогих.

За його днів процвітатиме справедливість, †
і буде щедрота миру — *
доки не зникне місяць.
І він буде панувати від моря і до моря, *
і від ріки аж до краю світу. 

Бо він визволить знедоленого, що голосить, — *
убогого, в якого помічника немає.
Він змилосердиться над бідним і вбогим, *
і спасе душі нужденних. 

Нехай благословиться його ім’я навіки, *
його ім’я перебуватиме, доки існує сонце.
В ньому будуть благословенні всі земні народи, — *
всі люди назвуть його блаженним.

Друге читання
Рим 15, 4-9

Читання з Послання святого Апостола Павла до римлян

Брати! Все, що раніше було написане, написане для нашого навчання, щоби через терпіння і розраду з Писання ми мали надію. Бог терпіння і розради нехай дасть вам бути однодумними між собою — за Христом Ісусом, щоб однодушно, одними вустами, ви славили Бога і Отця Господа нашого Ісуса Христа.
Тому приймайте одне одного, як і Христос прийняв вас, на Божу славу. Кажу бо, що Христос став служителем обрізаних заради Божої правди, щоби підтвердити обітниці отців; а язичники щоб за милосердя прославили Бога, як написано: «Тому прославлятиму Тебе між язичниками й оспівуватиму Ім’я Твоє».

Cлово Боже

Спів перед Євангелієм
Лк 3, 4. 6

Алілуя, алілуя, алілуя.

Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини —
усяке тіло побачить Боже спасіння!

Алілуя, алілуя, алілуя.

Євангеліє
Мт 3, 1-12

Читання святого Євангелія від Матея

Тими днями приходить Йоан Хреститель, проповідуючи в Юдейській пустелі і кажучи: «Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне!» Адже це він є тим, про кого говорив пророк Ісая, промовляючи:
«Голос волаючого в пустелі:
“Приготуйте дорогу Господню,
робіть прямими стежки Його!”»
Сам же Йоан мав одяг з верблюжої шерсті й шкіряний пояс довкола своїх стегон; їжею його була сарана та дикий мед.
Тоді виходив до нього Єрусалим, і вся Юдея, і вся околиця Йордану, і, визнаючи свої гріхи, були хрещені ним у річці Йордані.
А коли він побачив, що багато фарисеїв і садукеїв приходять на хрещення до нього, то сказав їм: «Поріддя зміїне, хто підказав вам втікати від майбутнього гніву? Тож принесіть гідний плід покаяння, і навіть не думайте казати собі: “Ми батька маємо — Авраама”. Бо кажу вам, що Бог може з оцих каменюк пробудити дітей Авраамові. Адже сокира вже лежить біля коріння дерев, — тож усяке дерево, яке не приносить доброго плоду, зрубують і вкидають у вогонь.
Отже, я хрещу вас водою на покаяння, а Той, хто прийде після мене, сильніший за мене; Йому я недостойний понести сандалі; Він вас хреститиме Духом Святим і вогнем. У Його руці віяльна лопата, і Він очистить свій тік та збере свою пшеницю в засіки, а полову спалить невгасимим вогнем».

Cлово Господнє

Переглядів 235
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 грудня 2002., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Це – час великих благодатей, але й час великих випробувань для всіх тих, які бажають слідувати дорогою миру. Тому знову вас, дітоньки, закликаю: моліться, моліться, моліться не словами, але серцем. Живіть за Моїми посланнями й навертайтеся. Будьте свідомі цього дару, що Бог дозволив Мені бути з вами, особливо сьогодні, коли на Своїх руках маю Маленького Ісуса – Царя Миру. Хочу дати вам мир, а ви несіть його у своїх серцях і даруйте його іншим, допоки мир Божий не запанує у світі. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 252
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (43)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)