Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на середу ХХ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на середу ХХ звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 17 серпня 2022, 00:30

Римо-католицький календар

Середа ХХ звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
Єз 34, 1-11

Читання з Книги пророка Єзикиїла

Надійшло до мене таке слово Господнє: «Сину людський! Пророкуй проти пастирів Ізрáїля, пророкуй і скажи пастирям: Так говорить Господь Бог: Горе пастирям Ізрáїля, які пасуть самих себе! Чи ж не вівці пастирям пасти?  Ви пили молоко, одягались у вовну, різали, що було вгодоване, овець же не пасли. Слабих овець ви не підсилювали, недужих не гоїли, ранених не перев’язували, розбіглих не завертали, загублених не шукали. Ви правили ними жорстоко й насильно. І розсипались вони без пастуха та й стали здобиччю усіх польових звірів. Вони розпорошились. Блукають Мої вівці по всіх горах та по всіх горбах високих; по всій країні розсипались Мої вівці; ніхто за них не питає, ніхто їх не шукає. Тому слухайте, пастухи, слово Господнє: Клянусь, як от живу Я, — слово Господа Бога, — за те, що овець Моїх віддано на розграбування, за те, що вони стали здобиччю польових звірів, — бо пастуха не було, — за те, що пастухи Мої не дбали про Моє стадо, бо Мої пастухи пасли самих себе, овець же Моїх не пасли, за те, пастухи, слухайте слово Господнє! Так говорить Господь Бог: Ось Я проти пастухів. Я заберу Моїх овець із їхніх рук і не дам їм більше пасти Мої вівці. Вони не будуть більше пасти самих себе. Я вирву в них із рота Мої вівці, і не будуть більше вони їм їжею. Так бо говорить Господь Бог: Сам, сам Я буду дбати за Моїх овець і буду їх доглядати».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 23 (22), 1-3а. 3бв-4аб. 4вг-5аб. 5вг-6

Господь — мій Пастир, всього маю вдосталь.

Господь — мій Пастир. Я не матиму недостатку. *
На зелених лугах Він дасть мені відпочити,
Біля тихих вод піклуватиметься про мене; *
мою душу Він обновляє.

Веде мене стежками правди *
ради Імені свого.
Коли я піду навіть долиною смертної тіні, *
не злякаюся зла, бо Ти зі мною.

Твій жезл і Твій посох — *
вони мене втішають.
Переді мною трапезу Ти готуєш *
в присутності тих, які мене тривожать.

Ти намастив мою голову олією, *
переливається моя чаша.
Отож, добро і милосердя супроводжуватимуть мене †
в усі дні життя мого, *
і я поселюся на довгі дні в Господнім домі.

Спів перед Євангелієм
Євр 4, 12

Алілуя, алілуя, алілуя

Слово Боже — живе і діяль­не,
воно розрізняє думки і наміри серця.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 20, 1-16а

 Читання святого Євангелія від Матея

Того часу Ісус розповів своїм учням таку притчу: «Царство Небесне подібне до господаря, який вийшов якось вранці найняти робітників до свого виноградника. Домовившись з робітниками по динарію за день, він послав їх до свого виноградника. Вийшовши о третій годині, по­бачив інших, які стояли без діла на рин­ку, і сказав їм: “Ідіть і ви у вино­град­ник — і дам вам по справедливості”. Вони пішли. Далі, вийшовши о шостій та о дев’ятій годинах, зробив так само. Коли вийшов об одинадцятій годині, знайшов інших, які стояли, і каже їм: “Чому ви стоїте тут без діла цілий день?» Кажуть йому: “Бо нас ніхто не найняв”. Він каже їм: “Ідіть і ви у ви­но­градник”. Коли настав вечір, каже гос­по­дар виноградника до свого управителя: “Поклич робітників і дай їм плат­ню, почавши від останніх і аж до перших”. Ті, хто прийшов об одинадцятій годині, одержали по динарію. А коли підійшли перші, то ду­мали, що одержать більше, але й вони отримали по динарію. Відтак, одержавши, нарікали на пана, кажучи: “Оці останні попра­цю­вали одну годину, а ти прирів­няв їх до нас, які винесли тягар дня і спеку”. А він у відповідь сказав одно­му з них: “Друже, не кривджу тебе; чи не за динарія домовився ти зі мною? Візьми своє і йди. Я ж хочу й цьому останньому дати так само, як і тобі; хіба не можна мені зробити з моїм те, що я бажаю? Чи твоє око лукаве через те, що я добрий?” Так останні будуть першими, а перші — останніми».

Слово Господнє

Переглядів 141
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 серпня 2003., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! І сьогодні вас закликаю дякувати Богові у вашому серці за всі благодаті, які вам дає через знаки та кольори, які є в природі. Бог вас хоче наблизити до Себе й заохочує віддати Йому славу та хвалу. Тому знову вас закликаю, дітоньки: моліться, моліться, моліться і не забувайте – Я з вами. Заступаюсь перед Богом за кожного з вас, аж поки ваша радість не буде в Ньому повною. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 276 628
11:25, 14-07-2014
Всі статті

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Вересень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 

А Ви були в Меджугор'є?


Вересень 2022 (40)
Серпень 2022 (68)
Липень 2022 (47)
Червень 2022 (71)
Травень 2022 (46)
Квітень 2022 (55)