Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на п’ятницю І звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

Літургійні читання на п’ятницю І звичайного тижня, рік ІІ (РКЦ)

  • 14 січня 2022, 00:30

Римо-католицький календар

П’ятниця І звичайного тижня, рік ІІ

Перше читання
1Сам 8, 4-7. 10-22а

Читання з Першої Книги Самуїла

У ті дні зійшлись усі старші Ізрáїля, прийшли в Раму до Самуїла і промовили до нього: «Ти вже старий; сини ж твої не ходять твоїми дорогами. Настанови, отже, царя над нами, щоб розсуджував нас, як мають всі народи».
Не сподобалося Самуїлові це слово, що вони сказали так: дай нам, мовляв, царя щоб нас розсуджував! І молився Самуїл до Господа, а Господь сказав до Самуїла: «Слухай голос народу в усьому, що вони тобі скажуть: то не тебе вони відкинули: ні, вони Мене відкинули, щоб Я не царював над ними».
Самуїл переказав усі слова Господні народові, що домагався царя у нього. Він сказав: «Ось яке буде право царя, що царюватиме над вами: синів ваших він візьме і приділить їх собі до колісниць та коней, і вони будуть бігати перед його колісницею. Він настановить собі начальників над тисячами і начальників над півсотнями; звелить їм орати свої ниви та жати хліб свій, і виробляти собі військову зброю та знаряддя до своїх колісниць. Та й дочок ваших він собі візьме за благовонниць, куховарок і пекарок. Поля ваші та виноградники й сади оливкові — найкращі — він забере й роздасть своїм слугам, з вашого посіву та винограднику він буде вимагати десятину й роздаватиме її своїм скопцям та слугам. Слуг ваших і слугинь, і щонайкращий скот ваш і ослів ваших він забере й поставить їх для себе до роботи, дрібну скотину вашу він одесяткує, й самі ви станете його слугами! І коли того дня будете нарікати на вашого царя, якого ви самі собі вибрали, Господь того дня не відповість вам».
Народ же не хотів слухати Самуїла й мовив: «Ні, хай буде цар над нами! І щоб ми були також як усі народи, і цар наш судив нас, щоб виступав перед нами й провадив наші війни».
Самуїл вислухав усі слова народу й переказав їх Господеві. Господь же сказав до Самуїла: «Вислухай їхній голос, постав царя над ними».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 89(88), 16-17. 18-19 (П.: пор. 2а)

Про милість Божу буду ввік співати
або: Милості Господні повіки оспівувати буду.

Блаженний народ, який переможний клич знає! *
Господи, вони ходитимуть у сяйві Твого обличчя.
У Твоєму Імені весь день вони будуть  радіти , *
і в Твоїй справедливості вони звеличені будуть.

Адже Ти — краса їхньої сили, *
зросте наша міць через Твою прихильність.
Адже Господь є щитом нашим, *
і Святий Ізрáїля є царем нашим.

Спів перед Євангелієм
Лк 7, 16

Алілуя, алілуя, алілуя

Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мк 2, 1-12

† Читання святого Євангелія від Марка

Через декілька днів Ісус прийшов знову в Капернаум, і поширилася чутка, що Він удома. І зібралося багато людей, так що не вміщалися навіть біля дверей, а Він виголошував їм слово.
І прийшли до Нього, несучи паралізованого; несли його четверо. Не маючи змоги через натовп пробратися до Нього, вони розкрили покрівлю над місцем, де Він був, і, прокопавши отвір, опустили ложе, на якому лежав паралізований. Побачивши їхню віру, Ісус каже паралізованому: «Дитино, прощаються тобі гріхи!»
Були там деякі книжники, які сиділи й міркували у своїх серцях: «Чому Він так каже? Богохульствує! Хто ж може прощати гріхи, крім самого Бога?»
І тут же Ісус, узнавши своїм духом, що вони собі так міркують, каже їм: «Що це ви думаєте в серцях ваших? Що легше: сказати паралізованому “прощаються тобі гріхи”, чи сказати “встань, візьми своє ложе і ходи”? Але щоб ви знали, що Син Людський має владу прощати гріхи на землі», — говорить паралізованому, — «кажу тобі: встань, візьми ложе своє та йди до свого дому!»
І той встав і, негайно взявши ложе, вийшов перед усіма, так що всі дивувалися і славили Бога, кажучи: «Такого ми ще ніколи не бачили!»

Слово Господнє

Переглядів 305
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 травня, 2014., Меджуґор'є.
"Дорогі діти! Моліться й будьте свідомі того, що без Бога ви – порох. Тому зверніть ваші думки та серце до Бога й молитви. Довіртеся Його любові. В Божому Дусі, дітоньки, ви всі покликані бути свідками. Ви є дорогоцінними, і Я вас закликаю, дітоньки, до святості й життя вічного. Тому будьте свідомі того, що це життя минуще. Я люблю вас і закликаю до нового життя навернення. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 270 949
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Травень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Травень 2022 (35)
Квітень 2022 (55)
Березень 2022 (57)
Лютий 2022 (41)
Січень 2022 (35)
Грудень 2021 (56)