Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

Літургійні читання на понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І (РКЦ)

  • 29 липня 2019, 09:20

Римо-католицький календар

Понеділок ХVІІ звичайного тижня, рік І

Перше читання
Вих 32, 15-24. 30-34

Читання з Книги Вихід

Мойсей зійшов з гори з двома таблицями свідоцтва в руці, таблицями, записаними обабіч, були-бо списані з одного й другого боку. Таблиці ж були ділом Божим, і письмо – Божим письмом, виритим на таблицях. Почув Ісус голос людей, що гаморили, та й каже до Мойсея: «воєнний сполох у таборі!» Мойсей же відповів: «Не перемоги гомін, та й не поразки плач: голос пісень я чую».

І як наблизився до табору, побачив бичка й танки, тож запалав гнівом Мойсей та й кинув таблиці з рук і розбив їх під горою. Схопив він бичка, що вони були зробили, та й спалив його на вогні і розтовк його на порох, висипав у воду та й дав її пити синам Ізраїля.

Спитав Мойсей Арона: «Що тобі заподіяли ці люди, що ти навів на них такий великий гріх?» Відповів Арон: «Нехай не палає гнівом мій пан; ти сам знаєш цих людей, як їх тягне до зла. Сказали вони мені: „Зроби нам бога, щоб ішов поперед нас; бо отой чоловік, Мойсей, що вивів нас із Єгипетської землі, – не знаємо, що з ним сталося”. Я відповів їм: „У кого є золото, нехай здійме з себе”. І вони пооддавали мені, а я вкинув його в огонь і вийшов цей бичок».

Другого ж дня сказав Мойсей до народу: «Великого гріха допустились ви! Та я вийду оце до Господа; може спокутую ваш гріх». Повернувсь Мойсей до Господа та й каже: «Ой, величезним гріхом провинились ці люди; зробили собі бога із золота. Ой, коли б Ти простив їхній гріх! А ні, то викресли мене з Твоєї книги, що Ти написав».

Сказав Господь Мойсеєві: «Хто згрішив проти Мене, того викреслю з Моєї книги. Нині ж іди, веди людей туди, куди Я заповідав тобі. Ось ангел Мій ітиме поперед тебе, а як навідаюсь до них, Я покараю їх за їхній гріх».

Cлово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 106(105), 19-20. 21-22. 23 (П.: пор. 4а)

Пробач, о Боже, своєму народу.

Бичка зробили під Хоривом *
і вилитому бовванові поклонялись.
І заміняли свою Славу *
на бика подобу, що траву їсть.

Забули Бога, Спаса свого, *
що вчинив великі подвиги в Єгипті,
діла предивні в землі Хама, *
страшенні – над Червоним морем.

Вже говорив про те, щоб їх запропастити, *
якби Мойсей, Його вибранець,
не став Йому навпроти на проломі, *
щоб відвернути Його гнів, щоб Він їх не знищив.

Спів перед Євангелієм
Як 1, 18

Алілуя, алілуя, алілуя

Отець забажав нас породити словом правди,
щоб ми були немов первістками Його створінь.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Мт 13, 31-35

+ Слова Євангелія від святого Матея

Ісус розповів натовпу притчу, кажучи: «Царство небесне подібне до зерна гірчиці, що його взяв чоловік та й посіяв на своїм полі. Воно, щоправда, найменше з усіх зерен; але як виросте, стає найбільшим з усієї городини, і навіть стає деревом, так що птаство небесне злітається і гніздиться на його гілках».

Ще іншу притчу повідав їм: «Царство небесне схоже на закваску, що її береже жінка і кладе до трьох мірок муки, аж поки все не скисне».

Все це говорив Ісус  до людей у притчах, і без притч не говорив до них нічого, щоб збулося сказане пророком: «Уста Мої відкрию в притчах, оповім тайни, сховані від початку світу».

Cлово Господнє

Переглядів 1 428
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 липня 1993., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Дякую вам за ваші молитви й любов, яку виявляєте до Мене. Закликаю вас вирішити молитися в Моїх наміреннях. Дорогі діти, приносьте дев’ятниці, жертвуючи те, в чому відчуваєте себе найбільше зв’язаними. Хочу, щоб ваше життя було пов’язане зі Мною. Я ваша Мати й хочу, дітоньки, щоб сатана вас не звів, бо він хоче повести вас хибною дорогою, але не зможе, якщо ви йому цього не дозволите. Тому, дітоньки, відновіть молитву у ваших серцях –і тоді ви зрозумієте Мій заклик та Моє живе бажання допомогти вам. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 243
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (42)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)