Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на ІІІ неділю звичайного періоду, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на ІІІ неділю звичайного періоду, рік В (РКЦ)

  • 27 січня 2019, 00:30

Римо-католицький календар
ІІІ Неділя звичайного періоду, рік В

Перше читання
Неєм 8, 2-4а. 5-6. 8-10

Читання з Книги пророка Неємії

Тими днями приніс Езра, священик, закон до громади чоловіків, жінок і всіх, які могли розуміти, – першого дня сьомого місяця, – і читав його на майдані, що перед Водяними ворітьми, від світанку до полудня, перед чоловіками, жінками й тими, які могли розуміти; прихиливсь увесь народ вухами до книги закону.
Книжник Езра стояв на дерев’яному помості, зробленому для цього. Відкрив Езра книгу перед очима всього народу, бо він був вище від усього народу; а як він відкрив її, ввесь народ підвівся. І воздав хвалу Езра Господу, великому Богові, а ввесь народ відповів: «Амінь, амінь», знявши руки вгору. І вони вклонилися, впавши перед Господом обличчям до землі.
Ті, хто був при Езрі, та левіти читали книгу закону Божого виразно та викладали значення, щоб читане було зрозумілим.
Тоді начальник Неємія, священик та книжник Езра й левіти, які вчили народ, сказали до всього народу: «Цей день – посвячений Господу, Богові вашому; не сумуйте й не плачте!» – бо ввесь народ плакав, слухаючи слова закону.
Далі сказав їм: «Ідіть, їжте ситне й пийте солодке, та посилайте частки тим, у кого не напоготовлено нічого, бо день цей посвячений Господу нашому, й не журіться, бо радість у Господі – це ваша сила».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 19 (18), 8. 9. 10. 15 (П.:пор. Йн 6, 63в)

Слово Господнє є життям і Духом
або: Слова Твої, Господи, – це  Дух і життя.

Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.

Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.

Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.

Нехай будуть слова моїх уст Тобі до вподоби *
і роздуми мого серця, –– перед Тобою,
Господи, моя Скеля *
і мій Викупитель!

Друге читання
1 Кор 12, 12-30 (довше) або 12-14. 27 (коротше)

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян

Брати! Як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Христос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Духом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох.
Якщо скаже нога: «Я не рука і тому не належу до тіла», то хіба через це вона не належить до тіла? І якщо вухо скаже: «Я не око і тому не належу до тіла», то хіба через це воно не належить до тіла? Якщо все тіло є оком, то де слух? Якщо все є слухом, то де нюх?
Тепер же Бог розмістив члени в тілі – кожного з них, як забажав. Якби всі були одним членом, то де тіло? Тепер же – членів багато, а тіло одне.
Не може око сказати руці: «Ти мені не потрібна». Або знову – голова ногам: «Ви мені не потрібні».
Але ті члени тіла, що вважаються слабшими, значно більше потрібні. А ті, які вважаємо непристойними в тілі, саме їх більше шануємо; і непоказні наші члени одержують більшу повагу, а наші показні члени цього не потребують. Але Бог склав тіло так, що нижчому дав більшу пошану, щоб не було поділу в тілі, але щоби члени одні про одних дбали.
І якщо страждає один член, з ним страждають усі члени; якщо в пошані один член, з ним радіють усі члени.
Ви – тіло Христа, а окремо ви члени.
Деяких Бог поставив у Церкві: по-перше – апостолами, по-друге – пророками, по-третє – вчителями; потім – чудеса, тоді – дари оздоровлення, допомоги, управління, різні мови.
Чи всі апостоли? Чи всі пророки? Чи всі вчителі? Чи всі творять чудеса? Чи всі мають дари оздоровляти? Чи всі мовами говорять? Чи всі пояснюють?

Слово Боже

Коротше читання
1 Кор 12, 12-14. 27

Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян

Брати! Як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Христос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Духом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох.
Ви – тіло Христа, а окремо ви члени.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Лк 4, 18

Алілуя, алілуя, алілуя

Господь послав Мене благовістити убогим,
проповідувати визволення полоненим.

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 1, 1-4; 4, 14-21

† Читання святого Євангелія від Луки

Оскільки багато хто брався складати розповіді про події, що відбулися в нас, і як нам передали їх ті, які із самого початку були очевидцями й служителями Слова, то задумав і я, дослідивши пильно все від початку, написати за порядком тобі, високоповажний Теофіле, щоб ти переконався в достовірності науки, про яку тебе повчили.
Того часу Ісус повернувся в силі Духа до Галілеї. Чутка про Нього розійшлася по всій околиці. І Він навчав у їхніх синагогах, і всі Його прославляли.
І прибув Він у Назарет, де був вихований, увійшов за своєю звичкою в день суботній до синагоги та встав, щоби читати. І дали Йому книгу пророка Ісаї. І, розгорнувши книгу, Він знайшов місце, де було написано: «Дух Господній на Мені, тому що Він помазав Мене благовістити убогим, послав Мене проповідувати полоненим визволення, сліпим – прозріння, відпустити пригноблених  на волю; звіщати рік Господній сприятливий!»
Згорнувши книгу, Він віддав її слузі та й сів, а очі всіх у синагозі зосереджені на Ньому.
І Він почав говорити до них: «Сьогодні сповнилося це Писання у вухах ваших».

Слово Господнє

Переглядів 1 580
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 грудня 2001., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю й заохочую до молитви за мир. Особливо сьогодні, коли приношу вам на руках Новонародженого Ісуса, закликаю вас, щоб ви злучилися з Ним через молитву й стали знаком для цього немирного світу. Заохочуйте одні одних, дітоньки, до молитви й любові. Нехай ваша віра стане для інших заохоченням більше вірити й любити. Я всіх вас благословляю й закликаю бути ближчими Моєму Серцю й Серцю Маленього Ісуса. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 109
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (38)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)