Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на четвер у Великодній октаві (РКЦ)

Літургійні читання на четвер у Великодній октаві (РКЦ)

  • 30 березня 2016, 18:00

 

Перше читання

Ді 3, 11-26

Читання з Діянь Апостолів

         Коли кривий, який був оздоровлений, тримався Петра й Йоана, увесь народ, здивований, прибіг до них у притвор, званий Соломоновим.

         Побачивши це Петро, промовив до народу: «Мужі ізраїльські! Чому дивуєтеся з цього? Чому ви дивитесь на нас, немов би ми вчинили власною силою і нашим благочестям те, що оцей ходить? Бог Авраама, Ісаака і Якова, Бог отців наших, прославив слугу свого Ісуса, що Його ви видали й відреклися перед Пилатом, коли цей присудив Його пустити; ви ж Святого і Праведного зреклися і просили, щоб вам помилувано чоловіка душогубця, а Творця життя вбили, якого Бог воскресив з мертвих, чому ми свідки.

         І через віру в Його ім’я – оцього, що ви бачите й знаєте, Його ім’я закріпилось, і віра, що через Нього, дала йому повне видужання перед усіма вами.

         Однак, браття, я знаю, що ви через незнання це зробили, як і ваші князі; та Бог здійснив це так, що наперед звістив устами всіх пророків, що Христос має страждати. Тож покайтеся і наверніться, щоб ваші гріхи були стерті; і щоб так прийшли від Господа часи відпочинку, і Він прислав призначеного вам Христа Ісуса. Треба було, щоб Його прийняло небо аж до часу відновлення усього, про що Бог споконвіку говорив устами своїх святих пророків.

         Мойсей сказав: „Господь, Бог наш, піднесе вам Пророка, як мене, з-посеред братів ваших. Ви слухатиметесь Його в усьому, що вам скаже. А кожний, хто не буде слухатися того Пророка, буде викорінений з народу”. Так само всі пророки від Самуїла й ті, що говорили потім, звіщали про ці дні.

         Ви – сини пророків і Завіту, що Бог був заключив із вашими батьками, кажучи до Авраама: „В твоїм потомстві будуть благословенні всі сім’ї землі”.  Вам насамперед Бог воскресив слугу свого і послав Його, щоб Він благословив вас та відвертав кожного з вас від поганих учинків».

         Слово Боже


Псалом респонсорійний

Пс 8, 2 і 5. 6-7. 8-9 (П.: пор. 2аб)

Якже предивне ім’я Твоє, Боже
або: Алілуя.

Господи, Боже наш,  *
яке предивне Твоє ім’я по всій землі!
Що той чоловік, що згадуєш про нього,  *
або людська істота, що про неї дбаєш.

Мало чим зменшив єси його від ангелів,  *
славою й честю увінчав його.
Поставив його володарем над творами рук Твоїх,  *
усе підбив йому під ноги.

Вівцю й усю скотину,  *
та ще й дикого звіря,
птицю небесну й рибу в морі,  *
і все, що морськими стежками ходить.

Спів перед Євангелієм

Пс 118(117), 24

Алілуя, алілуя, алілуя

Цей день учинив Господь,
радіймо і веселімся в ньому.

Алілуя, алілуя, алілуя.


Євангеліє

Лк 24, 35-48

+ Слова Євангелія від святого Луки

         Учні розповідали, що сталося в дорозі, і як вони пізнали Ісуса при ламанні хліба.

         Коли ж вони так говорили, сам Ісус став посеред них і до них каже: «Мир вам!»

         Вони ж, налякані та повні страху, думали, що духа бачать. Та Він сказав їм: «Чого стривожились? Чого ті сумніви постають у серцях ваших? Гляньте на мої руки та на мої ноги: це ж Я сам. Доторкніться до Мене та збагніть, що дух тіла й костей не має, як бачите, що Я їх маю». Сказавши це, Він показав їм руки й ноги.

         А як вони з радощів не йняли Йому ще віри й чудувались, Він сказав: «Чи маєте ви тут що їсти?» Вони подали Йому кусень печеної риби. Він узяв його й спожив перед ними.

         Потім Ісус до них промовив: «Це власне ті слова, що Я, бувши ще з вами, сказав вам: Треба, щоб сповнилось усе написане про Мене в законі Мойсея, в пророків та у псалмах».  Тоді відкрив їм розум, щоб вони розуміли Писання.

         І мовив до них: «Так написано, що треба було, щоб Христос страждав і третього дня воскрес із мертвих, і щоб у Його ім’я проповідувалось покаяння на відпущення гріхів усім народам, почавши від Єрусалиму. Ви – свідки того всього».

         Слово Господнє

Переглядів 2 695
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 лютого 1990., Меджуґор'є.
“Дорогі діти! Закликаю вас до віддання Богові. У цей час особливо бажаю, щоб ви відреклися речей, до яких прив’язались і які шкодять вашому духовному життю. Тому, дітоньки, оберіть повністю Бога й не дозвольте сатані, щоб увійшов у ваше життя через ті речі, які шкодять вам і вашому духовному життю. Дітоньки, Бог вам пропонує Себе у повноті, й ви можете Його лише в молитві відкрити та пізнати. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 116
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (39)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)