Меджугор'є - місце молитви, миру»Інформація»Прес-Реліз Конференції Єпископів Боснії і Герцеговини

 

 

Прес-Реліз Конференції Єпископів Боснії і Герцеговини

 

8 березня 2001 року,  в Сараєво зібралися члени Конференції Єпископів Боснії та Герцеговини  та обговорили  низку питань , серед яких, це  перш за все складне становище хорватського народу,  що не так давно виникло в країні.  У  зв’язку з цим, випустили прес – реліз з ключовими результатами дослідження:
1. Вони висловлюють свою глибоку вдячність Святішому Отцеві, який 9 лютого,  2001 року , в своєму зверненні до представників Міжнародної Ліги гуманістів, висловив свою батьківську турботу до народу  Боснії і Герцеговини та  попри те заявив: "Потрібна підтримка та розуміння: підтримка, для того, щоб  подолати нинішні соціальні, політичні та економічні труднощі, а  розуміння – щоб знайти краще вирішення проблем, що буде відповідати законним очікуванням всіх трьох конституційних націй  цієї країни ".

2.  Вони спільно прийняли  норми , які запропонував  уповноважений місцевий єпископ - Монс Ратко Перич  і які   Він виголосив 3-го березня 2001 р. Б,  у своєму зверненні до Ховатської Національної Ассамблеї в  Мостарі .

3. Вони відкрито заявляють про свою незгоду  на те, що представники міжнародного співтовариства в Боснії ігнорують  політичні права хорватського народу, що відображалося на виборах в листопаді  2000 –го року.

4.  Вони вважають, що рішення Міжнародного  Співтовариства   стосовно Закону про Вибори,  про метод обрання членів Президії та  роль Палати Народів має силу відмінити права і рівності хорватського народу по відношенню до інших національних груп, оскільки хорватський народ так, як і інші два народи  є конституційним    по  всій   території Боснії і Герцеговини.

6. Вони заохочують юридично та законно обраних політичних представників, представляти національні інтереси хорватського народу на всій території Боснії та Герцеговини, бути відкритими для діалогу з усіма, хто шукає перш за все соціально-політичного вирішення проблеми в цій країні та прагне захистити усіх її мешканців.

7 . Вони дистанціюватимуться від всіх тих, хто буде узурпувати істотні інтереси хорватського народу в своїх приватних цілях, а також від усіх тих, хто захоче зменшити цю націю до національної меншини, для того, щоб їх упереджені цілі не були досягнуті, оскільки своєю поведінкою , вони стимулюють  цю  національну групу покинути країну замість того щоб допомогти повернутися у свої будинки.

8. Вони запрошують усіх членів хорватського народу до збереження  гідного рівня поведінки а також  запрошують до молитви всіх  віруючих  католиків, запошують повністю  віддатись  на Боже Провидіння.

Сараєво, 8 березня 2001 р.Б
Секретаріат Конференції Єпископів Боснії і Герцеговини