Меджугор'є - місце молитви, миру»Інформація»Загальні вказівки священикам для паломництва до Меджуґор’я

 

 

 

Від імені всіх священиків, які служать у цій парафії, щиро вітаємо вас у парафії Междуґор’я. Від усього серця дякуємо вам за ваше бажання і готовність відвідати це місце благодаті й молитви. Нехай Всемогутній Бог, за заступництвом нашої Небесної Матері Цариці Миру, нагородить вашу працю і зусилля, які ви приносите, приїжджаючи сюди. Нехай Бог через Вас і через Ваше священицьке служіння прославиться в цьому місці, в якому віряни з усього світу знаходять можливості для спасіння.
Вірю сам, що ваш приїзд і перебування в цьому знаному місці молитви є справді духовним відновленням. Скільки вірян у нашому сучасному світі потребують священника — того, який уділяє таїнства Божі, вірю, що тут ви відчуєте це якнайкраще.
Тому наважуюся вас просити силою своєї священицької служби й авторитету Церкви —  будьте  намісники Христового милосердя і його любові до нас, людей. Щоб ваше перебування в нашому середовищі  було приємним і корисним , хочу вам дати деякі рекомендації  і правила, яких потрібно дотримуватися:
Просимо вас  повністю дотримуватися церковних правил, передбачених Законом канонічного права, загальних літургійних норм,  правил і норм, призначених компетентними в церковній владі, відповідальними за священицьке життя і служіння.
Для участі у літургійному житті парафії, відповідно до церковних  норм, потрібно мати рекомендований лист (целебрат) вашого єпископа або вашого настоятеля, терміном не більш ніж в один рік (див. Закон Канонічного Права, кан 903).
З собою принесіть літургійний одяг (альбу, столу). Прославлення євхаристії не може відбуватися без одягу, прописаного літургійними правилами (див. Закон Канонічного Права, кан 929)
Якщо маєте необхідні наміри, маєте можливість послужити Службу Божу рідною мовою, або мовою, якою володієте, в час коли це є за розкладом щоденних запланованих Служб Божих. Якщо бажаєте так служити й мати проповідь, будь ласка, зв’яжіться з працівниками парафіяльного уряду, відповідальними за це.
У проповіді дотримуйтеся церковних інструкцій, звертаючи уваги на національні, культурні й інші відмінності паломників, які вас слухають.
Дозволяється служити Службу Божу  тільки на святому місці, затвердженому офіційно. Рішенням місцевого єпископа категорично заборонено служити Службу Божу в готелях, приватних будинках, у яких ви перебуваєте, на пагорбах або в будь-яких спільнотах чи каплицях, які знаходяться на площі парафії Меджуорґ’я  (див. Єпископ ординарія Мостар бр. 529/99.).
Щодо будь-який питань  можете звернутися в  Інформаційний Центр.
Центральною літургійною програмою є вечірня молитовна програма. Ви запрошені, оскільки ви виконали вищевказані вимоги, можете брати участь у вечірній Службі Божій.
Перед Службою Божою зареєструйтеся у Книзі записів, яка знаходиться в захристії парафіяльної церкви ( ім'я, прізвище і назву країни, в якій проживаєте). Також всі ваші необхідні інтенції і ваші наміри.
Оскільки, відповідно до положень канонічного права, маєте право сповідати, будь ласка, будьте відкриті до паломників щодо сповіді на вашій рідній мові й мовах, якими володієте.
Для таїнства сповіді, будьте  належним чином, літургійно вбрані (альба і стола). Не сповідайте поза сповідальницею, окрім поважної причини (див. Закон канонічного права, кан. 964)

Зі своїми групами  паломників можете організовувати молитовні зустрічі у відповідному для цього місці (Гора явління, Крижевац, площа біля Воскреслого Христа), намагаючись не заважати іншим паломникам.
Під час спільної вечірньої  молитовної прграми  в парафіяльній церкві не дозволяється організовувати іншу молитовну програму на площі парафії.
Проведення зустрічей паломників на церковній площі дозволене тільки священикам, які мають канонічну місію в парафії. Всі інші повинні мати підтвердження від настоятеля.
Без згоди парафіяльного священика на площі парафії  недозволено організовувати "молитву за зцілення" і "молитву  за інших". Якщо ви отримали необхідний дозвіл, ви повинні строго дотримуватися церковних правил.
У всіх ваших священичих потребах бажаємо, наскільки це можливо, бути до вас відкритими.