Меджугор'є - місце молитви, миру»Роздуми над посланнями»О.Славко Барбаріч OFM»Моліться і беріть участь у Святій Месі серцем (о. Славко Барбарич, OFM)

Моліться і беріть участь у Святій Месі серцем (о. Славко Барбарич, OFM)

  • 02 вересня 2022, 20:56
Заклик [Богородиці] повністю зрозумілий: коли молитеся, моліться серцем, коли приходите на Святу Месу, беріть участь серцем. Питання про значення цього заклику виправдане.
Робити щось серцем означає робити з любов'ю, робити віддано, з гідністю, з увагою. У повсякденному житті нерідко кажуть: хтось прийняв нас сердечно, усім серцем – чи ми когось прийняли, вітали, допомогли комусь усім серцем. Тим самим ми висловлюємо внутрішнє відношення дружби та любові, оскільки серце – своєрідний знак любові та дружби. Також воно – знак внутрішнього життя та переживань. Тому молитися та брати участь у Святій Месі серцем означає робити це з любов'ю, що, знову ж таки, мається на увазі без примусу, охоче. Тоді не залишається місця ніякому відчуттю нудьги, марної трати часу чи бажання уникнути молитви чи  Святої Меси.
Важливо відзначити, що молитися серцем або брати участь серцем у Святій  Месі в жодному разі не означає бути завжди однаково позитивно налаштованим – це визначається не нашими емоціями, а нашим внутрішнім станом. Залежно від обставин життя це ставлення іноді може супроводжуватися відчуттям радості, але може бути й без нього. Цінність молитви не залежить від того, якими відчуттями вона супроводжується. Нерідко в нас залишаються лише воля й бажання докласти всіх зусиль, щоб щось виконати. Наприклад, коли мати не спить всю ніч біля хворої дитини, вона робить це, безумовно, з любов'ю, але це не позбавляє її ні тривоги, ні турбот, ні втоми. Навпаки, любов найкраще доводиться саме за таких обставин, коли виникають труднощі, але людина не відступає – з любові. Любов, що залежить від емоцій – не справжня любов.
У духовному житті труднощі в молитві та участі в Святій Месі можуть бути й періодом випробувань, коли треба продовжувати йти, а не міняти шлях. Багато хто, зустрівшись із труднощами, залишив молитву та Месу. Замість того, щоб вирішувати їх, як це зазвичай робиться у житті, вони вирішують кинути все.
Молитва й участь у  Святій Месі серцем починаються із самого початку. По тому, як ми вітаємо когось, як простягаємо йому руку і як говоримо, можна зробити висновок, чи я тут серцем. І так само по тому, як людина входить до церкви, як робить уклін, як робить хресне знамення, як сідає й піднімається, як встає на коліна або приймає Святе Причастя, як виходить із церкви, можна зрозуміти, наскільки з любов'ю та повагою вона це робить. Богородиця хоче, щоб усе робилося серцем – а це означає з любов'ю.
«Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас до молитви серцем, а не за звичкою. Деякі приходять, проте не бажають зрушитись у молитві. Тому хочу вас застерегти, як Мати: моліться, щоб молитва панувала у ваших серцях кожної миті. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик» (2 травня 1985 р.).
 
Підготуйтеся до зустрічі з Христом
 
Богородиця просила, щоб ми готувалися до Святої Меси. У словах, переданих через Єлену Василь, Вона звернула увагу, що краще взагалі не приходити на Святу Месу, аніж приходити непідготовленим. Це прохання може здатися дещо дивним і для нашого життя навіть згубним. Неважко уявити, що могло б бути, якби настоятель звернувся до пастви з вівтаря: «Якщо ви не готові, не приходьте на Святу Месу!» Тобто це б означало, що в таких випадках краще залишатися вдома. Напрошується питання: як можливо, що, виховуючи нас для Святої Меси, Марія каже щось подібне?
Але, задумавшись і згадавши сьогоднішній стан і ставлення багатьох вірян до Святої Меси, ми зрозуміємо, що це цілком розумна й слушна порада. Хоча є ризик, що багато хто вирішить: «Якщо так, краще не ходити!», – є й інша можливість. Якщо Свята Меса – це зустріч із Христом і, за бажанням Богородиці, має бути радісною зустріччю з живим Богом, можна уявити й іншу реакцію: «Якщо так, я готуватимусь, як Вона цього просить, щоб брати участь як слід!»
Переглядів 612
Додати коментар

Щорічне послання Богородиці, Цариці миру, візіонерці Мір’яні Драгічевич-Солдо, 18

Візіонерка Мір’яна Драгічевич-Солдо мала щоденні явління від 24 червня 1981 року до 25 грудня 1982 року. На останньому щоденному явлінні Богородиця, довіривши Мір'яні десяту таємницю, сказала, що буде їй являтись раз на рік - 18 березня. Так було протягом усіх цих років. Сьогодні більше тисячі паломників зібралися на молитві Вервиці. Явління почалось о 13:44 і тривало до 13:48 (за європейським часом).


"Дорогі діти! Моїм материнським бажанням є те, щоб ваші серця були наповнені миром і щоб ваші душі були чисті, щоб у присутності мого Сина могли бачити Його обличчя. Бо, діточки мої, як Мама, знаю, що ви спраглі потішення, надії і захисту. Ви, діти мої, свідомо й несвідомо шукаєте мого Сина. І я, проходячи земним часом, раділа, страждала та терпеливо зносила болі доти, доки мій Син у всій Своїй славі їх не звільнив. І тому кажу моєму Синові: завжди їм допомагай! Ви, діти мої, істинною любов’ю освітіть темряву егоїзму яка все більше огортає моїх дітей. Будьте великодушні. Нехай вам і руки, і серце будуть завжди відкритими. Не бійтеся. Віддайтеся моєму Сину з довірою і надією. Дивлячись на Нього, живіть життя з любов’ю. Любити – це означає даватися, зносити і ніколи не судити. Любити – це значить жити слова мого Сина. Діти мої, як Мати, вам говорю: лише істинна любов веде до вічного щастя. Дякую вам.”

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 252
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (43)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)