Генеральна сповідь (о. Славко Барбарич, OFM)

  • 02 липня 2022, 12:20
(Сповідь за все життя)
Знаємо, що існує сповідь, яку називають генеральною. Під час звичайної сповіді ми повідомляємо священникові, коли приблизно сповідалися востаннє. Завдяки цьому священнику простіше зрозуміти стан душі людини. Але існують особливі моменти в житті, коли люди йдуть на так звану генеральну сповідь.
Генеральна сповідь – це сповідь, під час якої ми сповідаємося зі всіх наших гріхів, які чинили протягом життя. Така сповідь проводиться за різних обставин: перед вступом до монастиря, рукопокладенням чи прийняттям обітів, перед вінчанням подругів, перед відходом до армії та перед якимись іншими важливими змінами в житті. Дуже добре піти на таку сповідь під час реколекцій чи паломництва. Генеральна сповідь не проводиться через те, що, мовляв, Господь нам чогось не пробачив або не міг нам простити, позаяк на сповіді ми забули про щось сказати священникові чи не сказали через страх або сором.
Метою генеральної сповіді є духовний ріст і більш глибше розуміння власного життя. Вона насамперед потрібна для зцілення ран, які є наслідком гріха. Недобре й небажано часто копатися у своїх душевних ранах. Однак, якщо щось часто повторюється, повертається в наші думки й ми не можемо від цього звільнитися та забути, варто ще раз усе сказати на сповіді й помолитися за зцілення. Страх перед Богом чи скурпульозність у сповідуванні гріхів не має нічого спільного з Божими Милосердям і Любов'ю. А проте, якщо щось подібне відбуватиметься у вашому духовному житті, слід пам'ятати про послух священникові чи своєму духовному наставникові, якщо такий є.
Скурпульозність і внутрішні переживання можуть бути пов'язані з психічними розладами чи захворюванням; із глибокою недовірою, якої ми зазнали від людей, і проектуємо її на наші відносини з Богом; з диявольськими атаками. Якщо це пов'язано з психічними розладами чи захворюванням, священникові необхідно постаратися розібратися в цьому й відправити вірянина на лікування до відповідного лікаря.
Сповідь – це можливість пізнати любов і милосердя. Не варто її боятися, навіть тоді, коли у свої йсповіді ми помічаємо недоліки. Сповідь є одним із найособливіших джерел благодаті для душі, а нам треба просто прийняти її, адже через це Таїнство Бог дає нам новий початок і відкриває шлях до миру та примирення.
Переглядів 1 697
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці миру, від 2 липня 2015
Дорогі діти, закликаю вас ширити віру в мого Сина – вашу віру. Ви, діти мої, просвітлені Святим Духом, мої апостоли, передавайте її іншим – тим, які не вірують, не знають і не хочуть знати, – але тому ви маєте багато молитися за дар любові, бо любов є знаменням правдивої віри, а ви будете апостолами моєї любові. Любов завжди знову оживляє біль і радість Євхаристії, оживляє біль муки мого Сина, якою вам показав, що означає безмежно любити, оживляє радість, що вам залишив Своє тіло і Свою кров, щоб вас собою живив і так був одно з вами. Дивлячись на вас із ніжністю, відчуваю безмежну любов, яка кріпить мене у моєму бажанні привести вас до міцної віри. Міцна віра дасть вам радість і веселість на землі й у кінці — зустріч із моїм Сином. Це є Його бажання. Тому жийте Ним, живіть любов, живіть світло, яке вас завжди просвічує в Євхаристії. Прошу вас багато молитися за своїх пастирів, моліться, щоб ви їх якнайбільше любили, бо їх вам дав мій Син, щоб вас живили Його тілом і вчили любові. Тому любіть і ви їх. Але, діти мої, запам’ятайте, любов значить зносити і давати, а ніколи, ніколи не судити. Дякую вам.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 252
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (43)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)