Головна > Фоторепортаж > Місце, де небо зустрічається з землею

Місце, де небо зустрічається з землею


11-07-2014, 10:29.
Парк інтерпретацій святих місць, спеціальна місцина на горі для роздумів про духовність, скульптура, яка мироточить - це все побачила на власні очі 23-річна тернополянка Юлія Іванчук. Вона разом з іншими парафіянами здійснила паломницьку подорож у Меджугор’є, що у Боснії та Герцеговині.

- У невеличкому містечку Меджугор’є з людьми стаються переміни, - розповідає Юлія. - Це я мала змогу відчути на собі. Там панує якийсь особливий спокій та затишок. І що найцікавіше, близькі мені люди розповідали, що під час моєї поїздки також відчували цю атмосферу миру та спокою.

У Меджугор’є з’їжджаються християни зі всього світу. Вони відвідують молитви, піднімаються в гори на хресну дорогу, а ще відпочивають на березі Адріатичного моря. Такі поїздки організовують при церквах.

Місце, де небо зустрічається з землею


- Ми їхали автобусом спершу в Угорщину, потім у Хорватію, і тоді вже у Боснію та Герцеговину, - продовжує Юлія. - Організацією займались парафіяни львівської церкви. Цю подорож мені подарували батьки. Наскільки я знаю, ціна її - до 300 євро. Сюди входить віза, дорога, проживання та харчування.

Угорщину туристи побачили лише з вікна автобусу. А в Хорватії зупинились у парку “Веприч”, де зроблені інтерпретації головних святих місць світу.
Місце, де небо зустрічається з землею

- Коли в'їжджаєш в Угорщину, одразу відчуваєш щось нове, значно краще, - ділиться враженнями тернополянка. - Хороші дороги, на кожному кроці затишні буфети та кав’ярні. У Хорватії, а саме в місті Макарска, ми зупинились у парку “Веприк”. Там відтворені святі місця - Люрд, Фатіма і Меджугор’є, до якого ми й прямували.

У самому Меджугор’ї тернополянка провела тиждень. Незвичайної краси природа в поєднанні з молитвою - цим запам’яталось їй це невеличке містечко.

- Я й не знала, що можна молитись протягом чотирьох годин, і це буде не нудно, - каже Юлія. - Але там ніхто не втомлюється. Усі почуваються вільно.
Місце, де небо зустрічається з землею

Деякі люди залишаються після поїздки жити у цьому містечку. Один канадець по імені Патрік продав весь свій бізнес і поїхав жити в Меджугор’є. Там він побудував цілий замок, де зупиняються священники, каже Юлія.

Також на території є духовний виправний заклад - так звана спільнота “Ченаколо”. Там допомагають людям, які втратили сенс життя - залежним від алкоголю, наркотиків, колишнім в’язням та іншим.
Місце, де небо зустрічається з землею

- А на фоні цієї духовної атмосфери - неймовірна природа. Прозоре море, оточене скелями. Плаваючи, ти бачиш дно, навіть на глибині. І гора Подбрдо, де є місце з надписом “Тишина”. Там дійсно немає жодного звуку, лише чудесні краєвиди та духовне наповнення. Узагалі Меджугор’є називають місцем, де небо зустрічається з землею. І дійсно, там візуально здається, що небо дуже близько. Такого не спостерігала, перебуваючи в інших горах.

Місцеві жителі готові панькатись із незнайомцями, роз’яснюючи їм дорогу чи обслуговуючи їх у закладах. Практично кожен уміє виготовляти смачне виноградне вино, там дуже багато плантацій виноградників .

- У магазинах приємно дивують постійні знижки або подарунки, - додає Юлія. - Щодо цін, то вони подібні до наших, та для їхніх зарплат - мізерні. Повернувшись з поїздки, я не лише відчуваю якийсь особливий спокій. А й бачу конкретні зміни, про які я просила перед подорожжю.
Повернутися назад