Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на Хрещення Господнє, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на Хрещення Господнє, рік В (РКЦ)

  • 09 січня 2022, 00:30

Римо-католицький календар

Хрещення Господнє, рік В

Перше читання
Іс 42, 1-4. 6-7

Читання з Книги пророка Ісаї

Так говорить Господь: «Ось Мій Слуга, якого Я підтримую, Мій вибраний, якого вподобала Моя душа. Я поклав  духа Мого на Нього: Він понесе народам право. Він не буде кричати, ані вигукувати, і голосу свого на вулиці не дасть почути. Надломленої очеретини не доламає; льону, що куриться, Він не погасить; в істині провістить право. Він не ослабне і не зламається, аж поки не встановить на землі право, і острови чекають Його закон. Я, Господь, покликав Тебе для праведності, Я взяв Тебе за руку, Я чуватиму над Тобою. Я  поставлю Тебе як завіт для народу і як світло язичникам, щоб сліпим очі відкривати, виводити з в’язниці в’язнів, з темниці тих, хто сидить у темряві».

Слово Боже

Або:
Іс 40, 1-5. 9-11

Читання з Книги пророка Ісаї

Утіште, утіште народ мій, каже ваш Бог. Промовляйте Єрусалимові до серцяй вістіть йому,що скінчилась його служба,спокутувано його несправедливість, бо він прийняв з руки Господньої удвоє за всі його злочини!
Голос чути:«Готуйте Господеві дорогу у пустині,робіть прямим в степу шлях нашому Богові!Нехай кожна долина піднесеться,кожна гора й пагорб нехай знизиться!Нехай провалля стануть рівниною,а кручі — низиною! Тоді слава Господня з’явиться,і всяке тіло побачить разом,що прорекли уста Господні». Зійди на гору, на високу,ти, що несеш Сіонові радісні вісті! Підніми сильно голос, ти, що несеш Єрусалимові радісні вісті!Підійми голос, не бійся!
Скажи містам Юдеї:«Ось Бог ваш!Ось Господь Бог іде в силі,раменом своїм панує.Ось нагорода Його з Ним, платня Його перед Його обличчям. Немов пастух, Він пасе своє стадо,рукою власною збирає їх,ягнят носить на грудях,дійних лагідно водить».

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 29 (28), 1а і 2. 3а.в-4. 3б і 9б-10 (П.:пор. 11б)

Народ свій в мирі Бог благословляє
або: Господь благословить свій народ миром.

Воздайте Господу, сини Божі, *
Господу славу Його Імені воздайте,
Господу вклоніться *
в святості прикрасах.

Господній голос над водами, *
над великими водами.
Господній голос могутній, *
Господній голос величний.

Загримів Бог слави, *
в Його храмі всі приносять славу.
Господь був у потопі, *
і Господь перебуває як цар навіки.

Або:
Пс 104, 1б-2. 3-4. 24-25. 27-28.29-30 (П.: пор. 1)

Господа дух мій хай благословляє
або: Благослови, душе моя, Господи,бо звеличився вельми.

Господи, Боже мій, Ти надзвичайно величний! *
У велич і красу Ти одягнувся,
Ти одягаєшся у світло, як в одяг. *
Ти, наче намет, простягаєш небо. 

На водах ставиш світлиць своїх основи. †
Ти хмари робиш колісницею своєю, *
на крилах вітрів ступаєш.
Ти робиш вітри посланцями своїми, *
а палаючий вогонь — слугами своїми. 

Які величні Твої діла, Господи! †
Ти все вчинив премудро — *
земля сповнена Твоїм творінням.
Ось велике і широке море: *
там плазуни, яким числа немає, — †
тварини малі і великі.

Всі на Тебе чекають, *
щоби дав Ти їм їжу у час відповідний.
Даєш їм — вони підбирають; *
відкриваєш руку свою, – все наповнюється благом.

А відвертаєш своє обличчя, — їх страх огортає. *
Віднімаєш їхній дух — †
вони гинуть і повертаються у свій порох.
Пошлеш свого духа — вони створені будуть; *
Ти оновиш землі обличчя.

Друге читання
Діян 10, 34-38

Читання з Діянь Апостолів

Тими днями відкривши уста, Петро промовив: «Справді розумію, що Бог не є тим, хто зважає на зовнішню подобу, але в кожному народі той, хто боїться Його і чинить праведне, є Йому милий. Він послав синам Ізрáїля слово, благовіствуючи мир через Ісуса Христа. Він — Господь для всіх. Ви знаєте про ті події, що сталися у всій Юдеї, починаючи від Галілеї, після хрещення, яке проповідував Йоан, про Ісуса з Назарета: як помазав Його Бог Духом Святим і силою, і Він ходив, роблячи добро й оздоровлюючи всіх поневолених дияволом, тому що Бог був з Ним!»

Слово Боже

Або:
Тит 2, 11-14; 3, 4-7

Читання з Послання святого апостола Павла до Тита

Улюблений! З’явилася благодать Божа, спасенна для всіх людей; вона виховує нас, щоб ми, відрікшись безбожності й світських пожадань, жили тверезо, праведно і побожно в теперішньому віці, очікуючи блаженної надії і появи слави великого Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа, який віддав себе за нас, щоб викупити нас від усякого беззаконня, очистити собі особливий народ, ревний до добрих діл.
Коли з’явилася лагідність і любов до людей нашого Спасителя, Бога, Він нас спас не з причини праведних учинків, які ми вчинили, але зі своєї милості через купіль відродження та оновлення Святим Духом, якого вилив на нас щедро через Ісуса Христа — нашого Спасителя, — щоб ми, оправданні Його благодаттю, стали спадкоємцями згідно з надією вічного життя.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Пор. Мк 9, 6

Алілуя, алілуя, алілуя

Небеса відкрилися і пролунав голос Отця:
«Це Син Мій улюблений, Його слухайте!»

Алілуя, алілуя, алілуя

Або:
Пор. Лк 3, 16

Алілуя, алілуя, алілуя

Йоан говорить: «Йде дужчий від мене,
Він Святим Духом і вогнем буде вас хрестити».

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 3, 15-16. 21-22
 Читання святого Євангелія від Луки
Того часу народ чекав, і всі роздумували у своїх серцях про Йоана, чи він часом не Христос, Йоан відповідав усім, кажучи: «Я хрещу вас водою, але йде дужчий від мене, якому я не гідний розв’язати ремінців Його сандалів; Він буде хрестити вас Духом Святим і вогнем».
Сталося ж, коли хрестився весь народ, і коли Ісус, хрестившись, молився, — розкрилися небеса, і Дух Святий у тілесному вигляді, як голуб, зійшов на Нього, і пролунав голос із неба: «Ти — Син Мій улюблений , Тебе Я уподобав».
Слово Господнє

Переглядів 93
Додати коментар

Послання Богородиці, Цариці Миру, 2 червня 2016, через візіонерку Міріану

"Дорогі діти, як Матір Церкви, як ваша мама, я посміхаюсь, коли на вас дивлюся: як приходите до мене, як збираєтеся навколо мене, як мене шукаєте. Мої прибуття  поміж вами є доказом наскільки Небо вас любить. Вони показують вам на дорогу до вічного життя, до спасіння. Апостоли мої, ви, які стараєтеся мати чисте серце і мого Сина в ньому, ви є на добрій дорозі. Ви, які шукаєте мого Сина, шукаєте добру дорогу. Він залишив багато знаків Своєї любові. Залишив надію. Легко Його знайти, якщо ви готові до жертви і покаяння, якщо маєте терпеливість, милосердя і любов до своїх ближніх. Багато моїх дітей не бачать і не чують, тому що цього не хочуть. Не приймають моїх слів і моїх діл, а мій Син через мене закликає всіх. Його Дух просвітлює всіх моїх дітей у світлі Небесного Отця, у спілкуванні Неба і землі, у взаємній любові, бо любов кличе любов і чинить так, що діла є важливішими від слів. Тому, апостоли мої, моліться за свою Церкву, любіть Її, і чиніть діла любові. І хоча Вона є вельми зраджуваною і зраненою, Вона є тут, бо походить від Небесного Отця. Моліться за своїх пастирів, щоб ви в них бачили величину любові мого Сина. Дякую вам."

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 266 699
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2022 (21)
Грудень 2021 (56)
Листопад 2021 (42)
Жовтень 2021 (45)
Вересень 2021 (44)
Серпень 2021 (42)