Меджугор'є - місце молитви, миру»Літургійні читання»РКЦ»Літургійні читання на XVII звичайну неділю, рік В (РКЦ)

Літургійні читання на XVII звичайну неділю, рік В (РКЦ)

  • 28 липня 2019, 00:30

Римо-католицький календар

XVII Звичайна неділя (рік В)

Перше читання
Бут  18, 20-32

Читання з Книги Буття

Тими днями Господь сказав: «Скарги, що здіймаються з Содому й Гомори, вельми великі і гріх їхній дуже тяжкий. Зійду та побачу, чи воно так насправді, чи ні, як у скаргах, що доходять до Мене, щоб знати». І повернулись оті чоловіки звідтіля та й пішли на Содом, а Авраам ще стояв перед Господом. Тоді приступив Авраам ще ближ­че й сказав: «Невже ж Ти справді хочеш погубити праведного з грішним? Ану ж є в цьому місті п’ятдесят праведних. Чи справді їх погубиш і не простиш місцю задля п’ятдесятьох праведних, що в ньому? Хіба ж можеш таке вчинити! Чи вб’єш праведного разом з грішним? Чи прирівняєш праведника до грішника? Невже Суддя всієї землі не чинитиме по правді?» Господь же сказав: «Коли знай­ду в Содомі, в місті, п’ятдесят праведників, помилую все місце задля них». Тоді Авраам у відповідь: «Оце насмілився я говорити до Гос­пода, а я земля і порох. Може до п’ятдесят і бракуватиме п’ять, тож чи зруйнуєш Ти через тих п’ятьох ціле місто?» Господь сказав: «Не зруйную, коли знайду там сорок п’ять». І знову заговорив він до Гос­пода, кажучи: «А може їх там знайдеться сорок?» І відрік: «Не зроб­лю того заради тих сорока». Тоді Авраам сказав: «Благаю лишень Господа не гніватися, коли я ще скажу: а може їх там знайдеться тридцять?» І відповів: «Не зроблю, як знайду там тридцять». Тоді той знову: «Оце насмілився я говорити до Господа: а може їх там знайдеться тільки двадцять?» На це Господь відрік: «Не зруйную заради двадцятьох». Нарешті Авраам промовив: «Не в гнів нехай моєму Господу промовлю ще раз: а може їх там знайдеться хоч де­сять?» І відповів: «Не зруйную і заради десяти». Перестав Господь говорити до Авраама й відійшов, а Авраам повернувся на своє місце.
//

Слово Боже

Псалом респонсорійний
Пс 138 (137), 1-2а. 2бв-3. 6-7аб. 7в-8

Як я закличу, вислухай мій голос

Прославлятиму Тебе від усього мого серця, *
перед ангелами буду Тобі співати,
бо Ти вислухав слова уст моїх, Боже. *
Поклонюся до Твого святого храму.

І прославлю Твоє Ім’я за Твою милість і Твою правду, *
бо Ти понад усе звеличив своє Ім’я, своє слово.
Того дня, коли я закличу до Тебе, Ти до мене відізвися: *
Ти наділиш силою мою душу.

Адже високо Господь: і на покірного Він споглядає, *
і гордого здалека впізнає.
Якщо я піду серед біди, Ти мене при житті будеш держати. *
На злобу моїх ворогів простягнеш Ти свою руку.

Ти спасеш мене правицею своєю. *
Господь розплатиться за мене!
Господи, навіки Твоя милість; *
не покинь своїх рук діло!

Друге читання
Кол 2, 12-14

Читання з Послання святого апостола Павла до колосян

Брати! Поховані з Христом через хрещення, ви воскресли разом з Ним через віру в силу Бога, який воскресив Його з мертвих. І вас, які були мертві в переступах і в «необрізанні» вашого тіла, Він оживив вас разом із собою, простивши нам усі переступи, знищивши розписку стосовно нас, яка своїми приписами була проти нас, Він забрав її з-поміж нас і прибив до хреста.

Слово Боже

Спів перед Євангелієм
Рим 8, 15бв

Алілуя, алілуя, алілуя

Ми одержали Духа синівства,
яким кличемо: «Авва, Отче!»

Алілуя, алілуя, алілуя

Євангеліє
Лк 11, 1-13

Читання святого Євангелія від Луки

Сталося, що Ісус молився в одному місці, а коли закінчив, то один з Його учнів сказав Йому: «Господи, навчи нас молитися, як і Йоан навчив своїх учнів». Він же промовив до них: «Коли молитеся, то кажіть: Отче, нехай святиться Ім’я Твоє; нехай при­йде Царство Твоє; хліб наш насущний дай нам кожного дня, і прости нам гріхи наші, як і ми самі прощаємо кожному боржни­кові нашому, і не введи нас у спокусу». І сказав їм: «Хто з вас, маючи друга, піде до нього опівночі та скаже йому: "Друже, по­зич мені три хліби, бо приятель мій прийшов до мене з дороги, і не маю що йому дати!” А той зсередини у відповідь каже: "Не тур­буй мене! Вже двері замкнені й діти мої зі мною на ліжку; не можу встати й дати тобі!” Кажу вам: якщо він не встане і не дасть йому заради дружби, то через його настирливість встане і дасть йому, скільки той потребує. І Я кажу вам: просіть – і дасться вам; шукайте – і знайдете; стукайте – і відчинять вам. Бо кожний, хто просить, – одержує; і хто шукає, – знаходить, а тому, хто стукає,- відчиняють. Коли в когось з вас, батьків, попросить син риби, – чи замість риби подасте йому змію? Або коли попросить яйце, чи подасте йому скорпіона? Отже, якщо ви, будучи злими, вмієте добрі дари давати вашим дітям, то наскільки більше Небесний Отець дасть Святого Духа тим, які в Нього просять?»

Слово Господнє

Переглядів 1 544
Додати коментар

Послання Богородиці, 25 квітня 2009., Меджуґор'є.
"Дорогі діти! Сьогодні всіх вас закликаю молитися за мир і свідчити про нього у ваших сім’ях, щоб мир став найбільшим благом на цій немирній землі. Я – ваша Цариця миру і ваша Мати. Бажаю вас вести дорогою миру, яка приходить лише від Бога. Тому моліться, моліться, моліться. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

Спецтема

Онлайн трансляція...

Переглядів 281 243
11:25, 14-07-2014

ДНІ ДУХОВНОЇ ВІДНОВИ


Фоторепортаж

«    Січень 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

А Ви були в Меджугор'є?


Січень 2023 (42)
Грудень 2022 (49)
Листопад 2022 (39)
Жовтень 2022 (34)
Вересень 2022 (54)
Серпень 2022 (68)